Lázeňský hotel Jan Ripper***, Léčebné lázně Jeseník

stejně jako z Lázeňského domu Priessnitz se i z hotelu Jana Rippera hostům naskýtá překrásný výhled na hřebeny Hrubého Jeseníku s dominantou Pradědu. Jeseníky měl rád i zeť Vincenze Priessnitze, po němž je lázeňský dům pojmenován. Lázeňská hotel Jan Ripper*** je mezi návštěvníky velmi oblíbený, vybrat si můžete mezi apartmány, dvoulůžkovými a jednolůžkovými pokoji s příslušenstvím. K dispozici máte jídelnu či recepci s provozem od 7:00 do 19:00 hod.

Léčivá síla zdejších pramenů

Síla zdejších horských pramenů spočívá v jejích molekulární struktuře, která z ní vytváří doslova „živou vodu". Molekuly vody se obecně shlukují do tzv. klastru a tyto klastry jí dávají, zjednodušeně řečeno, jakousi schopnost „paměti". Příznivé vlivy okolí vodu oživují (její molekuly tvoří složitější klastry, nepříznivé ji „umrtvují" (klastry se rozpadají). Podle výzkumu Iichtenštejnské laboratoře Hado Life Europe prameny v okolí lázní vykazují vysokou „živost". Tím „nejživějším" je poměrně málo známý a odlehlý Finský pramen. Naopak Priessnitzův, Bezručův, Večerní a Jitřní pramen jsou charakteristické svou slabou, zdraví prospěšnou, radioaktivitou.

Priessnitzovy léčebné lázně

Když Vincenz Priessnitz zakládal před více než 190 lety nad městečkem Frývaldov (dnešním Jeseníkem) první vodoléčebný ústav na světě, ve svých procedurách využíval především vlastností studené pramenité vody a zdejšího unikátního klimatu. Voda a klima jsou i dnes hlavními pilíři lázeňské péče pobytů v lázních Priessnitz. Zakladatel lázní Vincenz Priessnitz vytvořil systém zásad péče o lidský organismus. V lázních navazují na jeho odkaz přírodní léčby a doplňuje jej o nejmodernější poznatky medicíny. V Léčebných lázních Jeseník si můžete vybrat z široké nabídky léčebných i wellness procedur a to nejen v lázeňských domech, ale také v unikátním venkovním Balneoparku.

Léčebné procedury

Pýchou jsou Priessnitzovy tradiční procedury, které se chlubí prestižní certifikaci JESENÍKY originální produkt®. Okusit zde můžete ovšem i nepřekonatelné procedury exotické Indonésie a Thajska. Samozřejmostí jsou kúry či jednotlivé masáže a koupele provoněné bylinami, uvolnění přinášející masáže, kosmetické služby.

Aktivní vyžití v průběhu lázeňského pobytu

Lázně vždy vedle léčby a prevence zdraví byly vyhledávanými společenskými a kulturními centry, kde se scházeli významné a vlivné osobnosti. Tuto důležitou úlohu plní stále. Také ve zdejších lázních si kromě léčby nebo prevence Vašeho zdraví lázeňský pobyt opravdu dokonale užijete.

V případě pobytu s plnou penzí začíná pobyt v den příjezdu obědem.

Zvolte cenu

od 4 590 Kč do 11 890

Zvolte počet dní

Strava

Součásti pobytu

Další služby

Zvolte typ

Zvolte lokalitu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace