Lázeňský dům Priessnitz****, Léčebné lázně Jeseník

je nejen dominantou lázní, ale i širokého okolí. Tento hlavní lázeňský hotel nabízí ubytovací kapacitu 251 lůžek v kategorii apartmánů, dvoulůžkových a jednolůžkových pokojů, ale mimo jiné i tři jídelny, denní bar, zázemí pro procedury, wellness a beauty služby, bazén, zázemí pro lékaře a samozřejmě pro lázeňský společenský život. Jeho architektonický výraz, členění interiéru, architektonické detaily a osobnost architekta nadto z budovy činí i jednu z nejkvalitnějších a nejpůsobivějších staveb Jesenicka.

Léčivá síla zdejších pramenů

Síla zdejších horských pramenů spočívá v jejích molekulární struktuře, která z ní vytváří doslova „živou vodu". Molekuly vody se obecně shlukují do tzv. klastru a tyto klastry jí dávají, zjednodušeně řečeno, jakousi schopnost „paměti". Příznivé vlivy okolí vodu oživují (její molekuly tvoří složitější klastry, nepříznivé ji „umrtvují" (klastry se rozpadají). Podle výzkumu Iichtenštejnské laboratoře Hado Life Europe prameny v okolí lázní vykazují vysokou „živost". Tím „nejživějším" je poměrně málo známý a odlehlý Finský pramen. Naopak Priessnitzův, Bezručův, Večerní a Jitřní pramen jsou charakteristické svou slabou, zdraví prospěšnou, radioaktivitou.

Priessnitzovy léčebné lázně

Když Vincenz Priessnitz zakládal před více než 190 lety nad městečkem Frývaldov (dnešním Jeseníkem) první vodoléčebný ústav na světě, ve svých procedurách využíval především vlastností studené pramenité vody a zdejšího unikátního klimatu. Voda a klima jsou i dnes hlavními pilíři lázeňské péče pobytů v lázních Priessnitz. Zakladatel lázní Vincenz Priessnitz vytvořil systém zásad péče o lidský organismus. V lázních navazují na jeho odkaz přírodní léčby a doplňuje jej o nejmodernější poznatky medicíny. V Léčebných lázních Jeseník si můžete vybrat z široké nabídky léčebných i wellness procedur a to nejen v lázeňských domech, ale také v unikátním venkovním Balneoparku.

Léčebné procedury

Pýchou jsou Priessnitzovy tradiční procedury, které se chlubí prestižní certifikaci JESENÍKY originální produkt®. Okusit zde můžete ovšem i nepřekonatelné procedury exotické Indonésie a Thajska. Samozřejmostí jsou kúry či jednotlivé masáže a koupele provoněné bylinami, uvolnění přinášející masáže, kosmetické služby.

Aktivní vyžití v průběhu lázeňského pobytu

Lázně vždy vedle léčby a prevence zdraví byly vyhledávanými společenskými a kulturními centry, kde se scházeli významné a vlivné osobnosti. Tuto důležitou úlohu plní stále. Také ve zdejších lázních si kromě léčby nebo prevence Vašeho zdraví lázeňský pobyt opravdu dokonale užijete.

V případě pobytu s plnou penzí začíná pobyt v den příjezdu obědem.

Zvolte cenu

od 4 990 Kč do 12 790

Zvolte počet dní

Strava

Součásti pobytu

Další služby

Zvolte typ

Zvolte lokalitu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace