Lázeňský hotel Sadový Pramen***, Karlovy Vary

se nachází v samém srdci lázeňského centra Karlových Varů, 3 min. od Mlýnské kolonády a vedle Sadové kolonády. Jedná se o historickou třípatrovou budovu, sousedící z jedné strany s parkem, další dvě strany jsou situovány do ulice a přední strana budovy k řece. Výhodná poloha, tj. blízkost kolonád s minerálními prameny, městský park, ale také vzdálenost obchodní zóny (5 min. chůze) dává hostům předpoklad pro spokojený lázeňský pobyt. V letních měsících je zde možnost příjemného posezení ve vnitřním atriu budovy.

Historie lázeňského hotelu

Lázeňský hotel Sadový Pramen je unikátní budova z roku 1855, která má bohatou historii a byla prvním komplexním lázeňským zařízením Karlových Varů. V hale recepce je umístěna pamětní deska, která připomíná počátek výstavby vojenských lázeňských domů v Karlových Varech. V atriu hotelu se nachází bysta Dr. Galluse Hochenbergera, karlovarského lékaře, který se zasloužil o výstavbu tohoto lázeňského domu. O dalších historických skvostech a zajímavostech se mohou hosté dozvědět při pravidelné středeční komentované prohlídce hotelu.

Ubytování

Hotel nabízí vysoký standard ubytování v pokojích kategorie "Superior". Prostorné a vzdušné pokoje poskytují hostům veškerý komfort a potřebné vybavení, kdy samozřejmostí je vlastní koupelna s WC, televizor se satelitním příjmem, fén, minibar a trezor. Wi-Fi připojení je v celém hotelu k dispozici zdarma. Pobyt s domácími mazlíčky není povolen. Celková kapacita lázeňského hotelu Sadový pramen je 156 lůžek v 90 pokojích (24 jednolůžkových, 56 dvoulůžkových pokojů a 10 dvoulůžkových apartmánů).

Stravování

Výborné snídaně, obědy i večeře jsou podávány v hotelové jídelně s 90 místy. Snídaně jsou nabízeny v podobě bohatého švédského stolu, obědy a večeře jsou servírované na základě předchozího výběru z pestré nabídky menu. Samozřejmostí je možnost dietního stravování včetně vegetariánského. Hotelová kavárna s barem Viola nabízí velký výběr alkoholických, nealkoholických a míchaných nápojů a dezertů. Jsou zde také organizovány populární taneční večery s živou hudbou.

Lázeňské procedury

Vysoce kvalitní léčení, oceňované klienty jako jedno z nejlepších v Karlových Varech, vychází z tradiční karlovarské léčby termominerální vodou, která je využívána ke koupelím a k pitným kúrám. Přímo do hotelového balneo centra je k účelu koupelí přiváděna voda termálního pramene Vřídlo. Sadový pramen pramenící přímo pod základy budovy dal lázeňskému hotelu jméno a je hojně využíván k pitné kúře. Léčebná báze kromě bezpočtu druhů koupelí zahrnuje například také masáže, rehabilitační cvičení, elektroterapii, světloterapii, ultrazvuk, lymfodrenáž, magnetoterapii, velmi oblíbené plynové injekce a v neposlední řadě především péči lékaře a 24 hodinovou službu zdravotní sestry. Vodní procedury bez použití vřídelní vody a příměsí, jako je Kneippův chodník, skotské střiky nebo vířivá koupel, jsou klientům Sadového Pramene poskytovány v moderním prostoru vodoléčby. Během léčby jsou standardně používány nové léčebné a rehabilitační postupy s využitím moderních přístrojů, například rázová vlna, ultrazvuk, laser či kryoterapie. Komplexní léčebný program se zaměřuje na léčbu žaludeční dyspepsie, diabetes mellitus a metabolická onemocnění s postižením kloubů a bolestí páteře.

Parkování

Osobní vůz je možné zanechat u hotelu za poplatek, s ohledem na omezené parkovací kapacity doporučujeme rezervaci předem.

V případě pobytu s plnou penzí začíná pobyt obědem a končí snídaní.

Zvolte cenu

od 2 435 Kč do 10 479

Zvolte počet dní

Strava

Součásti pobytu

Další služby

Zvolte typ

Zvolte lokalitu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace